Державний історико-культурний заповідник «Буша»
Вінницька область
Могилів-Подільський район
село Буша
+38 097 296 17 33
busha.zapovidnik@gmail.com

Погода не зіпсувала «Ніч музеїв» у Буші

25 травня 2021

В ніч з 20 на 21 травня на території Державного історико-культурного заповідника «Буша» відбулося свято з нагоди міжнародної акції «Ніч музеїв». Як же з’явилася традиція відзначати це свято? 1977 року Міжнародною радою музеїв було засновано свято «День музеїв», яке відзначають в усьому світі, в тому числі і в Україні, 18 травня. Згодом, для того, щоб привернути більше молоді до відвідування музейних експозицій, зародилася акція «Ніч музеїв». Дана акція відкриває двері музеїв після заходу сонця і дозволяє при нічному освітленні оглянути музейні експонати.

Вперше «Ніч музеїв» була проведена в Берліні в 1997 році.Українські музеї вперше масово долучились до всесвітньої акції в 2008 році. З кожним роком ця акція набирає все більше і більше прихильників в різних куточках світу. І вже у 2016 році до неї приєдналося майже 40 тис. музеїв із 150 країн.

Святкування «Ночі музеїв» у заповіднику «Буша» стало традиційним. Працівники заповідника старанно готувались до проведення акції. Прибиралась територія, готувались обладнання для різноманітних конкурсів та розваг,а музеї заповідника- для проведення нічних екскурсій. Свято розпочалося дощем, який, нащастя, зовсім не злякав гостей, що завітали до нас із Вінниці, Ямполя, Могилева-Подільського. Звичайно, до акції приєднались і місцеві жителі. У веселих конкурсах, які влаштували наукові співробітники заповідника, брали участь всі: і дорослі, і малі. Мабуть, найактивнішими були маленькі учасники-учні Бушанської школи і навіть дошкільнята, які брали участь чи не в усіх конкурсах. Особливо всім сподобався новостворений на святі танцювальний гурт «Барбі», який порадував глядачів зворушливим танцем. Всі аплодували і підтримували малечу. Також активну участь у змаганнях брали старші учні ЗОШ I-IIIст. с. Буші та студенти Вінницького гуманітарно-педагогічного коледжу.

Бій мішками з сіном, перетягування каната, силові конкурси тощо дали змогу зігрітись та розвеселитись учасникам та глядачам. Ніхто не хотів закінчувати ігрову частину програми свята. Після конкурсів працівники заповідника пригощали усіх смачним трав’яним чаєм та традиційним бушанським кулішем. Звичайно, акція «Ніч музеїв» не обходиться без проведення нічних екскурсій. Тому для всіх бажаючих науковими співробітниками були проведені безкоштовні екскурсії об’єктами заповідника. Розпочиналась екскурсія із замкової вежі, далі всі екскурсанти прямували до музею археології та закінчувалась екскурсія у скельному храмі. Музейні доглядачі перед початком екскурсії запалили на об’єктах свічки, що додавало неабиякої атмосфери під час розповіді. Додавало антуражу і освітлення всієї території факелами та гасові лампи у руках екскурсоводів. Відвідувачі отримали масу позитивних емоцій, залишили гарні відгуки і висловили бажання повернутись в таку атмосферу знову. Сподіваємось, що славна традиція брати участь у акції «Ніч музеїв» у Державному історико-культурному заповіднику «Буша» буде продовжуватись і надалі,адже основної мети,а саме:показати ресурс,можливості,потенціал візитної картки Ямпільщини,залучити до відвідування музеїв молодь, було досягнуто.

наверх